esmaspäev, 29. veebruar 2016

Veebruar


Tähelepanelikum lugeja võib-olla mäletab, et jaanuari viimane nädal läks seljavalu nahka. Veebruari alguseks paranes see ära ja uus kuu algas lootusrikkalt, aga peale paari päeva tuli uus jama kallale. Seekord siis mingi imelik valu, mis andis tunda kõhu ülaosas ja kestis niimoodi viis päeva järjest. Seega päris ideaalselt kuu ei möödunud, aga peale esimese nädala sunnitud puhkust oli kolm täitsa korralikku trenninädalat. Kokku sportisin veebruaris 23 korda. Nagu jaanuarit kokkuvõtvas postituses kirjutasin, plaanisin hakata vaikselt sisse tooma ka kaks korda päevas treenimist. Niimoodi sai siis tehtud neljal päeval. Kokku tuli treenides veedetud aega 21:03.

JOOKSMISELE kulutasin veebruaris kõige rohkem aega. 10 korraga läbisin kokku 87,03 kilomeetrit ja aega läks selleks 8:53. Paljuski oli see tänu sellele, et oli mitu komandeeringut ja reisidel on jooksmine lihtsalt kõige lihtsamini teostatav sportlik tegevus – seda võib teha ükskõik mis ajal ja praktiliselt igal pool. Väga lihtne on tossud jalga panna ja hotelli ukse eest jooksma hakata. Kas siis hommikul enne tööd või õhtul peale tööd – või vahest ka mõlemat. Tööreisidest olen vist ainult korra olnud sellises hotellis, mille juurest ei söandanud jooksma hakata – aasta tagasi ööbisin Istanbulis hotellis, mis iseenesest oli küll täiesti korralik, aga asus kuskil äärelinna tühermaal, kus ei olnud ka mingisugust tänavavalgustust. Seal tundus pimedas välja minemine natuke kõhedavõitu. Veebruari kümnest korrast viis jooksingi Riias. Kuu viimasel nädalavahetusel jälgisin internetist live ülekannet Soomes toimuvast „Endurance 24“ ultrajooksust millest ma ka ise aasta tagasi osa võtsin. Sellest innustust saades tegin ise natuke pikema jooksusutsaka ja sörkisin kuu lõpetuseks 27km. Tõenäoliselt tänu eelmise õhtu pokkerimängu käigus äratarbitud õludele lõppes umbes 22km paiku energia päris otsa ja lõpp oli päris raske.

RATTASÕIDULE pühendasin ennast ainult natuke ujumisest rohkem – kokku väntasin 6 korda ja läbisin sellega 133km ajaga 6:10. Sellest 118 km maastikurattaga ja 15km velotrenažööril. Maanteratta viisin garaažist see kuu välja ainult korra – eelmises postituses kirjeldatud seadistusele. Maastikurattaga aga oli väga mõnus lumes hullata.

UJUMA jõudsin 7 korda ja läbisin 12,2 km. Aega kulus 5:59. Selleks, et lisada ujumistrennile kvaliteeti, hankisin endale käelabad

Speedo 'Biofuse' Power Paddles For Swim Training - 2 Levels

Selliste asjade kasutamise eesmärgiks on jõutreening ja samas harjutab see ka käte korrektset liikumist vees. Peale nelja viite otsa uuesti ilma labadeta ujudes on kohe näha, kuidas käed hakkavad automaatselt õigemini liikuma. Jõu lisandumise osas veel ei oska kommentaarida, natuke varavõitu.

Järgmine kuu on viimane vaba graafikuga kuu, kuni hakkab aprilli alguses kavajärgne triatlonitreening. Kuna veebruaris ei käinud ühelgi võistlusel, siis on tekkinud ka väike võistlusnälg, mille ma tõenäoliselt täidan märtsi lõpupoole ühe maratoniga. …aga päris kindel see ei ole, eks ole näha.

1 kommentaar: